CV Hazırla – CV Nasıl Hazırlanır?

CV Hazırlamak için öncelikle aşağıdaki başlıktaki bilgileri kendinize göre hazırlamalısınız.

1)Kişisel Bilgiler

Ad-Soyad:

Cinsiyet:

Medeni Durum:

Uyruk:

Doğum Yeri ve Tarihi:

Askerlik Durumu:

Sürücü Belgesi:

2)İletişim Bilgileri

Adres:

Telefon:

Mail:

Web-Sitesi:

3)Kariyer Hedefi

Bu alan genellikle CV’ye bakan iş veren tarafından ilk bakılan yerlerden biridir. Başvurduğunuz pozisyonla ilgili ve şirketteki hedeflerinizle ilgili okuyan kişiyi etkileyecek gerçekçi hedeflerinizi yazmalısınız.

4)Eğitim Bilgileri

En Son Bitirdiğiniz Okul üstte olacak şekilde azalan tarihli öğrenim gördüğünüz okulları belirtmelisiniz. Bu bölümler sırasıyla tek tek CV-Hazirlama‘da açıklanacağından burada örnek vermedik.

5)İş Deneyimi

En son girdiğiniz işten ilk girdiğiniz işe doğru sıralamalısınız. Tarih ve Pozisyonunuzu kısaca tanımlamalısınız. Staj yaptığınız yerleri ve sürelerini belirtebilirsiniz bu bölümde.

6)Sertifikalar ve Kurslar

Katıldığınız sertifika ve kurları bu bölümde katıldığınız tarih ve seminer adı, sertifikayı veren yer ile birlikte en yeniden en eskiye doğru belirtmelisiniz.

7)Bilgisayar Bilgisi

Kullandığınız Office Programlarını yanlarına kullanım düzeyi ile belirtmelisiniz. Başvurduğunuz pozisyonda aranan bilgisayar bilgisinde içerilen programları kullanıyorsanız o programlar ve kullanım düzeyinizi belirtmelisiniz.

8)Yabancı Dil Bilgisi

Bildiğiniz yabancı dilleri en iyi bildiğiniz dilden başlayarak daha az bildiğiniz dile doğru karşısına okuma yazma dinleme seviyelerinizle yazmalısınız.

9)İlgi Alanları

Sosyal hayatınızda sizin için önemli olan ve yapaktan zevk aldığınız konuların en önemlilerini paylaşmalısınız.

10)Referanslar

Referans olarak gösterebileceğiniz, başvurduğunuz pozisyonun daha üst pozisyonunda yer alan ya da daha önce çalıştığınız iş yerinizde üst yönetimde yer alan kişilerin ünvan ve iletişim bilgilerini bu alanda paylaşmalısınız.

Bu bilgileri tamamladıktan sonra CV Örneklerini inceleyerek bilgilerinizi örneklerdeki gibi Word dosyasında yerleştirmelisiniz.

CV Hazırlamaya hemen başlamak için altta yer alan Hemen Başla butonuna tıklayınız.

Resimde ki gibi bir CV’ye ihtiyacın varsa doğru yerdesin.

3 adımda hızlıca bir cv oluşturabilirsin. Şablonu seç, CV bilgilerini gir ve CV’ni bilgisayarına indir.

Scroll to Top