Hızlı Bir Şekilde Nasıl İş Bulurum?

Mezun olduktan sonra aile evine geri döner herkes. Çok az kişi hemen iş bulurak bu sıkıntıları yaşamaz. Mezun olduktan sonra insan bir anda boşluğa düşer. İş hayatına atılmak için sabırsızlıklar başlar. Ama herkes için iki seçenek vardır. Birincisi KPSS çalışarak kamuya girmek diğeri ise kendi işini kurmak ya da özel sektörde çalışmak. KPSS çalışması zor gelenler ikinci seçenek olan özel sektöre yönelirler ve başlarlar İnternet aleminde iş aramaya. Erkekler biraz daha bu süreci atlatabilir. Askere gidip bu süreci uzatabilirler. Askerden sonra ise arayış yine devam eder. Bu süreçte canınızı en çok sıkan etrafınızda ki çok konuşan insanlardır. Kızım e sen şimdi mezun oldun iyi hoşta ne iş yapıyorsun şimdi? İşe ne zaman başlayacaksın gibi saçma sorular gelir. Sanki keyfinizden boş duruyormuşsunuz gibi! Bu durumlar çok can sıkıcıdır.

Hızlı bir şekilde iş bulmak için size bir kaç öneri de bulunacağız. Bu önerileri yaparken hiç çekinmeyin, utanılıp sıkılacak bir durum yok. Kendinize güvenin. Kendinizden emin olun. Kendine güveni olmayan hiç kimseye iş veren de güvenmez bunu unutmayın.

İş başvurularında sizden CV istenecektir. Hatta ilk sordukları ve söyledikleri şey öz geçmişini (CV) ni bırak da inceleyelim biz sana döneriz!

iş bulma iş arama

Evet bu kısım çok önemli etkili bir cv hazırlamanız gerekmektedir. CV Hazırlama sitemiz size bu konuda bir çok örnek ve hazır cv ile en kısa yoldan etkili bir CV hazırlamak için oluşturuldu. Etkili ve Profesyonel CV‘nizi İş Başvuru Rehberimiz CV Hazirlama com aracılığı ile kolayca hazırlayabilirsiniz.

Sosyal Ol

Birçok kişiyle iletişimde ol. Mezun olduğun sektörede ki arkadaşlarınla iletişimde ol. Onlara iş aradığını ve işe hazır olduğunu hissettir. Her hangi bir ihtiyaçta senin hazır olduğunu bilsinler. Sosyal ağlardan sektörünle ilgili gruplara üye ol. İş ilanlarını İnternet ortamında takip et!

İş Arama Sitelerine Kayıt Ol

İnternet ortamında iş aramaya bulmaya yarayan sitelere üye ol. Orada ki iş ilanlarına başvuru yap!

Etkili Bir CV Hazır Olsun

Elinde seni en iyi şekilde anlatan Profesyonel bir CV hazır bulunsun. Profesyonel CV’ni CV Hazırlama com aracılığıyla oluşturabilirsin!

Kapı Kapı Dolaşmaktan Çekinme

Gerekirse iş veren firmaları belirle. O firmalara etkili bir şekilde hazırladığın profesyonel CV‘ni bırak. Israrcı ol. Bu işi ne kadar çok istediğini anlar. İnternette  sektörünle ilgili iş arayan bir firma gördün. Şirkete gidip insan kaynakları ile iletişime geç. Kendini anlat. Niyetini net bir şekilde ifade et. Bu kişilerle iletişime geçmeden önce kendini hazırla, kendine sorular sor, deplasmana gidiyorsun hazırlıksız sakın gitme. İşe ve sizin firmanıza en uygun kişinin siz olduğunuzu hissettir. Kendine güven ve o işi kap!

Girişken Ol!

Evde oturarak hiç bir yere varamazsın. Oturduğun yerden kalk ve ne istediğine karar ver. Hiç bir şirket seni bulamaz. Sen onları bulursun ve onlar seni ister. Sen kendini göstermeden onların seni göreceğini sanma. Kendine onları CV‘ni bırakarak göster. Kendine sağlam referanslar bul. İnsan kaynaklarına ve şirkete CV‘ni bırakarak görünür olabilirsin.İnsan kaynakları birimine  yüzyüze konuşmak için ulaşamadıysan telefonla ara, mail gönder kendini anlat buralarda. Mail gönderirken ben bu iş için aradığınız elemanım mesajını ver.

Öz Geçmişini İnsan Kaynakları Uzmanlarına Ulaştır

Ya mail ile ya da elden insan kaynakları uzmanlarına ulaşmalısın. Kendini anlatmalısın. Sosyal medyayı kullanarak iletişime geçebilirsin. Öz geçmişini ulaştırmalısın.

Sosyal Sorumluluk Projelerinde Çalış

Sosyal sorumluluk projelerine katıl. Çalışmak istediğin alanla ilgili sivil toplum kuruluşların da gönüllü çalış. Bu projeler genellikle büyük şirketlerin desteği ile yürütülür. Bu sayede aktif olup, iş hayatınla ilgili yeni insanlarla tanışabileceğin gibi grup çalışmasın da ne kadar iyi olduğunu da gösterebilirsin.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik İçin Alttaki Kutuyu Doldurun Lütfen! *

2 thoughts on “Hızlı Bir Şekilde Nasıl İş Bulurum?”

  1. Ufuk Emre Ünnü

    merhaba,
    az önce ingilizce CV hazırlatmak için gerekli bölümleri doldurdum. bu şekilde yardım bekleyen ve yurt dışında çalışmaya başlama ihtimali olan yaklaşık 28 arkadaşım var. Ve hepsinin de ingilizce cv konusunda yardıma ihtiyaçları var. İlgili şirkete önümüzdeki hafta teslim etmek zorundalar. Bu arkadaşlar bu konuda ücret ödemeye de hazırlar. yardımcı olma ihtimaliniz var mıdır acaba?

    1. Mail adresinize gerekli dönüş sağlanmıştır. Hızlı bir şekilde CV nizi hazırlayıp size gönderebiliriz.

Scroll to Top